Jeśli szukasz projektu garażu, który będzie trwał przez wiele lat, należy rozważyć pływające płyty. Te płyty są wykonane, aby być mniej kosztowne w instalacji, a także są bardziej trwałe przed brudem, lodem i innymi zanieczyszczeniami. Ponadto nie osiadają i nie przesuwają się, więc można na nich budować garaż bez obawy o osiadanie fundamentu. W tym artykule zbadamy te opcje, aby zbudować garaż swoich marzeń.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z euro-budowanie.pl

Płyty pływające to fundament z płyt betonowych

Ten rodzaj fundamentu garażowego nie wymaga żadnych wykopów i może być zbudowany za znacznie tańszą cenę. Dodatkowy koszt betonu zostanie przewyższony przez dodatkowe korzyści płynące z izolacji i drenażu. Budując garaż z pływającą płytą, najważniejsze jest, aby oznaczyć ziemię prawidłowo, co obejmuje tyczenie go z trzech stóp metalowych palików i sznurka. Należy również zaznaczyć obszar, w którym będą dreny.

Płyty pływające są doskonałym wyborem do budowy garażu, ale nie nadają się do wszystkich rodzajów gruntu. Mogą być problematyczne dla obszarów, w których gleba jest słabo zdrenowana i nie jest wystarczająco gęsta, aby utrzymać płytę betonową. Fundamenty te nie są również odpowiednie dla obszarów zalewowych. Płyty mają zazwyczaj tylko cztery cale grubości, ale mogą mieć nawet sześć cali.

Są tańsze w instalacji

Jeśli masz małą płytę betonową na ziemi, możesz zaoszczędzić pieniądze na instalacji, instalując barierę paroszczelną, która nie jest wymagana w dużych płytach betonowych. Dodatkowy koszt dla siatki drucianej wynosi około 0,35 USD za stopę kwadratową. Bariera dla pary jest szczególnie pomocne, jeśli warunki glebowe nie są dobre. Proces instalacji betonu obejmuje również dodanie siatki z włókna i bariery parowej.

W celu zapewnienia, że płyta będzie trwać, należy przygotować ziemię. Upewnij się, że gleba jest dobrze odwodniona i stabilna. Następnie, można wykopać 12-calowy rów wokół obwodu. Następnie umieścić 6-mm arkusz polietylenu nad wypełnieniem i ziemi. Upewnij się, że wypełnienie i ziemia są zagęszczone. Po wykonaniu tych czynności płyta jest gotowa. Kilka tygodni później, jest gotowy do użycia.

Odporne na lód, brud i inne zanieczyszczenia

Płyty betonowe są zaprojektowane tak, aby oprzeć się lodowi, brudowi i innym zanieczyszczeniom. Podczas gdy te elementy mogą wpływać na trwałość powierzchni, można zrobić kilka rzeczy, aby zapobiec tym problemom. Na początek, upewnij się, że uszczelnić beton z uszczelniaczem. Woda kondensuje się w betonie, gdy temperatura lub wilgotność zmienia się. Powstały uwięziona woda osłabi uszczelniacz i może spowodować płytę do klamry. Dzieje się to najczęściej podczas sezonów przejściowych.

Zapobiegają osiadaniu garażu

Powszechne jest osiadanie betonowych płyt, łuk lub inny nierówny ruch. Nawet jeśli osiadanie nie jest zauważalne, promienie światła wpadające przez zamknięte drzwi garażowe mogą sygnalizować potrzebę ponownego wypoziomowania płyty. Oto jak zapobiec osiadaniu garażu z płyt. Ten artykuł przejdzie przez kilka ważnych rozważań. I nie zapomnij sprawdzić ściany fundamentowe dla pęknięć!

Większość kodów budowlanych nie wymaga barier parowych pod płytą. Jednakże, jeśli płyta nie jest zabezpieczona barierą parową, wilgoć z ziemi może się przez nią przedostać. Ponieważ powietrze pod płytą ma prawie zawsze 100 procent wilgotności względnej, para wodna będzie się skraplać na powierzchni płyty i powodować ciemne plamy i rozwarstwienia. Dlatego bariery paroszczelne są niezwykle ważne w przypadku garaży wolnostojących.

Podobne tematy