Kominki na bioetanol kosztują od kilkuset dolarów do kilku tysięcy dolarów. Nie ma standardowej ceny dla tego typu kominków, można kupić tańsze lub droższe modele, o różnym poziomie bezpieczeństwa i jakości. Niektóre marki twierdzą, że tańsze wersje nie dają takiego samego poziomu bezpieczeństwa jak droższe wersje. Ostatecznie powinieneś wybrać typ kominka, który odpowiada Twoim potrzebom.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z budowlaneo.pl

Bioetanol jest odnawialnym źródłem energii

Biokominek to kominek, który wykorzystuje etanol, płynne paliwo produkowane przez fermentację produktów ubocznych rolnictwa. Paliwo to jest czyste w spalaniu i nie emituje szkodliwych gazów, w przeciwieństwie do benzyny. Oprócz bioetanolu, biokominki wytwarzają parę wodną zamiast dymu. Bioetanol jest również cennym rolniczym produktem ubocznym, którego wartość sięga od nawozów po kompostowanie.

Poza tym, że jest to paliwo o czystym spalaniu, biokominek jest bardzo wydajny. Ten typ kominka jest również bardzo przenośny, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci paliwa. Bioetanol jest również doskonałym wyborem, jeśli chcemy oświetlić teren zewnętrzny, ponieważ emituje delikatny blask, który sprawia, że każde otoczenie wygląda czarująco. Nie wymaga podłączenia do mediów i można go przenosić z miejsca na miejsce.

Jest łatwy w obsłudze

Kominek na bioetanol ma kilka zalet. Jedną z nich są niskie koszty instalacji. Kominki na bioetanol można umieścić na ścianie lub na podłodze, obudowane bezpiecznym szkłem. Biokominek nie wymaga wyszukanej konserwacji sezonowej i jest przenośny. Ten wydajny paliwowo kominek oferuje czysty i wygodny sposób na dodanie przytulnego akcentu do każdego pomieszczenia. Ten wydajny paliwowo kominek spala się również czysto i bez zapachu, nie pozostawiając po sobie żadnych pozostałości.

Przed użyciem biokominka pamiętaj o przestrzeganiu pewnych zasad bezpieczeństwa. Zawsze przechowuj paliwo w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i pamiętaj, aby używać przyborów do gaszenia płomienia. Kupując bioetanol do kominka, upewnij się, że używasz zatwierdzonego bioetanolu i zawsze unikaj spalania materiałów łatwopalnych w pobliżu kominka. Upewnij się, że biokominek jest całkowicie chłodny, zanim włożysz do niego paliwo. Po użyciu wyczyść kominek i jego zewnętrzną część wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie rozlane płyny.

Jest oszczędny

W przeciwieństwie do innych typów kominków, biokominek jest zaskakująco tani w eksploatacji. Jeden litr bioetanolu będzie się palił przez około 3,5 godziny, gdy zasuwa jest całkowicie otwarta. To samo paliwo wystarczy na cztery do pięciu godzin, gdy zasuwa jest półotwarta lub ćwierćotwarta. Ilość zużytego paliwa zależy od trzech czynników: jakości paliwa, wielkości płomienia oraz warunków pracy kominka. Ogólnie rzecz biorąc, biokominki są najbardziej opłacalnym wyborem dla potrzeb ogrzewania domu.

Kominek na etanol nie wymaga komina, którego instalacja może być kosztowna i wymaga rozległej wiedzy. Biokominek wykorzystuje bioetanol do spalania i nie wytwarza dymu, popiołu ani niebezpiecznych cząstek. Emisja z kominka na etanol to zasadniczo woda, ciepło i dwutlenek węgla, czyli tyle samo, co dwie świece. Ten dwutlenek węgla nie jest niebezpieczny, ponieważ jest on w rzeczywistości wykorzystywany przez rośliny do fotosyntezy.

Jest łatwy w instalacji

Jeśli chcesz cieszyć się pięknem biokominka, możesz zainstalować go samodzielnie. Bio kominki mogą być wolnostojące, montowane na ścianie, a nawet wbudowane w półkę. Proces instalacji różni się w zależności od stylu i rodzaju kominka. Zanim zaczniesz, przeczytaj instrukcję, aby dowiedzieć się, jak zainstalować kominek. Ten krok jest być może najbardziej skomplikowany, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić.

Zależnie od tego, gdzie chcesz zainstalować swój kominek na bioetanol, możesz wybrać wersję wiszącą lub wbudowaną. O ile kominki naścienne są łatwe w montażu, o tyle kominki do zabudowy będą wymagały nieco więcej pracy przy ich przygotowaniu. Biokominki można zamontować w narożniku, w salonie, a nawet na patio. Ważne, aby paliwo bioetanolowe trzymać z dala od drzwi lub innych miejsc, które mogłyby być zagrożone pożarem.

Podobne tematy