Być może słyszałeś o samoprzylepnych panelach winylowych do kuchni, ale czy wiesz, jak wybrać między nimi? Użycie paneli winylowych z efektem kafelków sprawi, że Twoja kuchnia będzie wyglądała tak, jakbyś rzeczywiście miał ściany pokryte kafelkami! W tym artykule porozmawiamy o cenie tych paneli i jak wybrać wysokiej jakości winylowy backsplash. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z hr3.pl

Wybór między samoprzylepnymi i samoprzylepnymi panelami winylowymi

Zanim wybierzesz samoprzylepne lub samoprzylepne panele winylowe do kuchni, powinieneś znać niektóre z zalet i wad. Samoprzylepny winyl jest bardzo elastyczny i może obsługiwać regularne użytkowanie i ruch pieszy. Może również oprzeć się rozlanym płynom. Ten rodzaj podłogi wymaga bardzo małej konserwacji. Możesz łatwo wyczyścić go z łagodnym mydłem i wodą co tydzień. Można również zakupić specjalne produkty czyszczące, które mogą głęboko oczyścić podłogę.

Winyl jest również łatwy do czyszczenia i konserwacji, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla łazienek, wejścia, błotniaki i inne małe pokoje. Samoprzylepny winyl, lub podłoga peel-and-stick, jest tanią i łatwą opcją dla kuchni, ale nie jest bez wad.

Plansze winylowe z efektem płytek wyglądają dokładnie jak prawdziwe

Możesz kupić plansze winylowe z efektem płytek do kuchni od różnych sprzedawców. Można znaleźć te podłogi winylowe deski z domu depot, Lowe’s, i innych detalistów big box. Strona internetowa w tych sklepach nie jest tak przyjazny dla użytkownika, jak ten w Home Depot. Zdjęcia mogą być mylące osobiście, więc może chcesz przejrzeć sekcję odprawy pierwszy zanim zdecydujesz się na zakup jednego. Możesz również znaleźć wspaniałe oferty, jeśli kupujesz w sklepach dyskontowych podczas sprzedaży.

Podłogi kuchenne deski są w różnych rozmiarach i materiałach. LVT deski pochodzą w szerokości 6-9 cali, długości 36-72 cali, a grubość czterech do siedmiu milimetrów. Deski drewnopodobne są dostępne w różnych odcieniach i fakturach. W zależności od wybranego stylu, można wybierać spośród orzecha włoskiego, dębu lub gatunków egzotycznych, takich jak brazylijska pekana.

Koszt samoprzylepnych desek winylowych

Podłogi winylowe to doskonały wybór do kuchni. Te deski podłogowe zatrzaskują się bez użycia kleju i mogą być zainstalowane bezpośrednio na istniejącej podłodze. Możesz nawet majsterkować, jeśli podłoga jest płaska. Jeśli podłoga nie jest płaska, można użyć taśmy dwustronnej do zabezpieczenia krawędzi. W przeciwnym razie można zastosować klej nakładany pacą na krawędzie. Najlepszym sposobem na uniknięcie zarysowań jest posiadanie profesjonalnego instalatora, który zainstaluje podłogę.

Ceny różnią się znacznie. Koszt zależy od rozmiaru i rodzaju desek, które wybierzesz. Niektóre są łatwiejsze do zainstalowania niż inne. Średni koszt wynosi od 1,00 do 4,00 dolarów za stopę kwadratową. Jednak te ceny nie są dokładne dla każdego stanu. Koszty pracy różnią się znacznie w zależności od rodzaju deski i liczby stóp kwadratowych. Niektóre deski są łatwiejsze do zainstalowania niż inne. Koszt samoprzylepnych desek winylowych do kuchni może wynosić od 1,00 USD za stopę kwadratową do 2 900 USD lub więcej.

Wybieranie wysokiej jakości backsplashu winylowego

Jest kilka czynników do rozważenia przy wyborze backsplashu winylowego do kuchni. Kolor blatu będzie miał wiele wspólnego ze stylem twojego backsplashu. Armatura będzie również odgrywać rolę w stylu twojego backsplashu. Ogólnie rzecz biorąc, biały backsplash kuchnia jest dobrym wyborem. Jednakże, jeśli rozważasz zmianę koloru, powinieneś rozważyć inną opcję.

Wybierając backsplash kuchenny, szukaj wysokiej jakości materiału. Winyl jest stosunkowo niedrogą opcją. Jest to również łatwe do zainstalowania. W razie potrzeby można go przyciąć samodzielnie. Ten rodzaj materiału backsplash może być cięty, aby dopasować się do każdego kształtu lub rozmiaru. Ponadto jest łatwy do usunięcia, co czyni go idealnym dla mieszkań lub domów z surowymi kodami budowlanymi. Jeśli chcesz mieć unikalny backsplash, który nie jest trwały, rozważ winylowy peel-and-stick backsplash.

Podobne tematy