Aby rozpocząć proces kopania, umieść poziom na powierzchni ziemi. Użyj poziomu, aby pomóc Ci ocenić, gdzie umieścić basen i jak daleko musi być od drzew lub innych przeszkód. Gdy poziom jest równy, następnym krokiem jest wypełnienie otworu mieszanką gruboziarnistego brudu i wody. Do dolnej warstwy zaleca się gruboziarnisty brud wypełniający. Możesz również użyć palików lub linii sznurka, aby oznaczyć nierówne obszary ziemi.

Gruby brud wypełniający jest najlepszą opcją dla dolnej części otworu

Jeśli otwór, który stworzyłeś, jest zbyt mały, możesz go osuszyć, wywiercić otwory odwadniające przez dno lub dodać materiał wypełniający. Możesz również zatrudnić wykonawcę do rozbicia ścian. Właściwy ruch będzie zależeć od drenażu gleby w Twojej okolicy, lokalnych kodów budowlanych i budżetu. Jeśli próbujesz wypełnić dziurę samodzielnie, gruboziarnisty brud wypełniający jest najlepszą opcją. Ten materiał wypełniający składa się z gruzu budowlanego, co pomaga mu pozostać nad wodą i zapobiega zatopieniu otworu.

Wybór odpowiedniego wypełnienia jest kluczowy dla uczynienia basenu ogrodowego wyglądającym dobrze. Zaleca się stosowanie warstwy ziemi wypełniającej o grubości od dwóch do trzech stóp. Dodanie warstwy żwiru poprawia drenaż i wypełnia wszelkie nieregularności w glebie. Mechaniczny ubijak jest zalecany do zagęszczania wypełnienia. Powinna być wystarczająco twarda, aby można było po niej chodzić.

Drzewa nie powinny znajdować się w pobliżu basenu ogrodowego

Istnieje kilka powodów, dla których drzewa nie powinny być umieszczane w pobliżu basenu ogrodowego. Po pierwsze, mają one tendencję do wytwarzania dużych ilości gruzu. Po drugie, drzewa o dużych systemach korzeniowych mogą wrastać w basen, uszkadzając go i jego instalację hydrauliczną. Ponadto drzewa o rozległych systemach korzeniowych powinny być sadzone w pewnej odległości, aby uniknąć tych problemów. Jeśli nie masz innych możliwości, istnieje wiele krzewów i mniejszych drzew, które można posadzić w pobliżu.

Innym powodem, dla którego drzewa nie powinny być umieszczane w pobliżu basenu ogrodowego, jest to, że hamują one wzrost gleby basenu. Należy więc przycinać je z powrotem, zanim urosną zbyt blisko basenu ogrodowego. Jednak gdy korzenie osiągną taką odległość, pozostaną w ziemi i z czasem zgniją. Ponadto drzewa przyciągają wiele szkodników, w tym wiewiórki i ptaki. Te ostatnie mogą nawet wpaść do wody, a pszczoły i osy również mogą zrobić sobie gniazdo na drzewach.

Najlepsze rodzaje drzew do posadzenia wokół basenu ogrodowego to cytrusy, bananowce i akacja. Oprócz tego, że rośliny te produkują cień, mają również wysokie ryzyko wpadnięcia do basenu. Jeśli szukasz roślin ozdobnych, rozważ lilie dzienne, lilie i palmy wiatrakowe. Są one mało wymagające i wymagają minimalnej konserwacji.

Kilka innych roślin, które nie powinny być sadzone w pobliżu basenu ogrodowego to bottlebrush, bardzo niechlujna roślina. Mogą dmuchać swoje kwiaty do basenu, a liście i gałęzie mogą zatkać twój filtr. Nie wspominając o tym, że będziesz musiał zbierać gruz i odpady z tych roślin. Są one jednak wytrzymałe, dobrze prosperujące w kilku strefach na całym świecie.

Jeśli chcesz posadzić drzewo w swoim ogrodzie, ważne jest, aby utrzymać jego korzenie w odległości co najmniej 10 stóp od krawędzi basenu. To pozwala na prawidłowy rozwój korzeni i jest mniej prawdopodobne, aby uszkodzić basen. System korzeniowy drzewa będzie zależał od rodzaju gleby, w której jest posadzone, więc wybór odpowiedniej rośliny będzie miał ogromny wpływ na estetykę okolicy.

Rośliny do posadzenia w najpłytszych miejscach

Rośliny, które mogą rozwijać się w płytkich obszarach basenu ogrodowego, są lepiej dostosowane do tego typu siedliska niż skały. Zamiast skał czy kamieni zalecana jest roślinność okołobasenowa. Te rośliny powinny rosnąć w glebie, która jest wilgotna. Poziom wody w basenie powinien być co najmniej stopę poniżej roślin, które będą umieszczone wzdłuż obwodu. To zapobiega rośliny z coraz waterlogged.

Rośliny, które rosną dobrze w płytkich obszarach basenu ogrodowego obejmują bananowce, pelargonie wspinaczki i kumkwaty. Te ostatnie są popularne, ponieważ przyciągają pszczoły i motyle. Rośliny te mogą rosnąć do ośmiu do 15 stóp wysokości, a oni zrobić piękne akcenty do basenu ogrodowego. Ponadto kumkwaty są jadalne i dobrze wyglądają zawieszone na drzewie.

Rośliny marginalne zapewniają głębię w basenie ogrodowym. Rośliny te najlepiej sadzić w drugiej strefie basenu ogrodowego. Rośliny pływające są do tego doskonałe, ponieważ utrzymują temperaturę wody w dół. Ponadto zapewniają cień do stawu, zmniejszając ryzyko wzrostu glonów. Mak wodny jest również doskonałą rośliną dla żab w płytkich wodach. Podobna roślina, Frog Bit, jest dobra dla żółwi.

Waterlilies to kolejna opcja dla stawów i basenów ogrodowych. Wymagają one niewiele do gleby, i mogą być sadzone w dowolnym miejscu od czterech do dziesięciu cali wody. Rośliny kochające słońce, takie jak lotos i lilie wodne mogą przetrwać w płytkich miejscach, ale zapewnią cień dla twoich ryb. Lilie wodne zapewniają również cień mieszkańcom stawu i pomagają zapobiegać rozwojowi glonów. Rośliny w płytkich obszarach powinny pokrywać od czterdziestu do pięćdziesięciu procent powierzchni basenu.

Koszt wykopania basenu ogrodowego

Koszt wykopania basenu ogrodowego w ziemi będzie się różnił w zależności od obszaru lokalnego i należy skontaktować się z lokalnymi firmami zajmującymi się wykopami w celu uzyskania ofert. Niektórzy będą pobierać stawkę godzinową, a inni wycenią pracę według jardów sześciennych. Średni koszt za jard sześcienny jest 100 dolarów, choć może to być więcej niż 200 dolarów, jeśli twoje podwórko jest na trudnym terenie. Trzeba będzie również uwzględnić dodatkowe koszty oczyszczania terenu i wyrównywania go. Kiedy jesteś szacowania kosztów, należy pamiętać o wielkości swojego podwórka i wielkości basenu, który chcesz.

Będziesz musiał również uwzględnić koszty krajobrazu, w tym stopniowanie ziemi i układanie rur. To zwiększy całkowity koszt, ponieważ niepoziomy grunt może sprawić, że basen będzie niewygodny w użyciu. Jeśli zdecydujesz się zainstalować basen sam, można obniżyć koszty na tym etapie, dodając dekowania i ogrodzenia. Po tym wszystkim, będziesz korzystać z nowego basenu codziennie przez kilka lat! Może być również konieczne zakupienie pozwolenia, jeśli Twoja społeczność tego wymaga.

Kiedy obliczysz całkowity koszt wykopania basenu ogrodowego w ziemi, zobaczysz, że koszty pracy różnią się w zależności od materiałów, których używasz i Twojej lokalizacji. Materiały basenowe z włókna szklanego są tańsze w instalacji, ale beton zajmuje więcej czasu niż włókno szklane. Koszty będą się również różnić w zależności od lokalizacji, jak droższe obszary oznaczają wyższe stawki pracy. Oprócz pracy, trzeba będzie również zapłacić za oczyszczanie dużych drzew i korzeni.

Będziesz musiał upewnić się, że przygotowałeś równą, zagęszczoną podstawę dla nowego basenu. Wymaga to oczyszczenia skał, wykopania pniaków drzew i wypoziomowania Twojego podwórka przed rozpoczęciem instalacji. Podczas gdy koszty instalacji są minimalne, można oczekiwać, że całkowity koszt osiągnie kilkaset dolarów. Jeśli nie jesteś doświadczonym hydraulikiem lub specjalistą od krajobrazu, możesz chcieć wynająć profesjonalną firmę zajmującą się wykopami, aby uzyskać bardziej profesjonalną pracę.

Podobne tematy