Przed rozpoczęciem malowania natryskowego elewacji domu, musisz zrozumieć koszty z tym związane. Istnieją koszty początkowe i koszty operacyjne. Będziesz musiał również rozważyć, kiedy malować i ile wynająć malarza. Pamiętając o powyższych wskazówkach, możesz łatwo osiągnąć zysk i cieszyć się lukratywnym biznesem malowania natryskowego fasady domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Robotników i pracowników najczęściej zatrudnia się na umowie zlecenie. Jaką podać stawkę godzinową? Sprawdź sam: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/umowa-zlecenie-stawka-godzinowa

Koszty rozpoczęcia

Całkowite koszty rozpoczęcia malowania natryskowego fasady domu zależą od wielkości pracy i ilości wymaganej farby. Należy również wziąć pod uwagę ilość potrzebnych materiałów, takich jak podkład i wypożyczalnia. Najlepszym czasem na malowanie elewacji domu jest jesień, kiedy temperatury wynoszą od 10 do 25 stopni Celsjusza. W Kanadzie ten zakres temperatur rozciąga się od września do grudnia. Upewnij się, że kupisz wysokiej jakości farbę, która będzie trwać dłużej.

Zatrudnienie profesjonalnego malarza do malowania elewacji domu jest bardziej przystępne niż robienie tego samemu. Jednak jeśli nie masz doświadczenia w malowaniu fasady domu, może być konieczne kupienie całej masy farby. Ponadto, jeśli nie wiesz, jak używać farby prawidłowo, może skończyć się koniecznością zakupu go ponownie później. Ponadto, ekspert malarz może zakończyć zadanie bardziej efektywnie, zmniejszając w ten sposób swoje start-up costs.

Malowanie fasady domu wymaga dużo pracy przygotowawczej, w tym piaskowania, uszczelniania, mycia mocy i gruntowania. Koszt tej pracy zależy od wielkości i stanu domu oraz od liczby stóp kwadratowych domu, który malujesz. Ogólnie rzecz biorąc, cena pracy malowania elewacji domu może wynosić od $.75 do $2 za stopę kwadratową, ale trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe koszty wspinania się po drabinach i korzystania z wind.

Koszty początkowe malowania natryskowego elewacji domu zależą od wielu czynników, w tym od wielkości nieruchomości i ilości farby potrzebnej do pokrycia całego obszaru. Ponadto, należy wziąć pod uwagę liczbę dni potrzebnych do wykonania prac malarskich, a także ilość dekoratorów i ilość farby potrzebnej do realizacji projektu. Ponadto, ważne jest, aby rozważyć proces przygotowania, ponieważ jest to kluczowe dla farby, aby trwać dłużej. Czyszczenie powierzchni i łatanie brakujących kawałków kamienia lub zaprawy zwiększy atrakcyjność krawężnika.

Czas roku na malowanie

Choć lato jest ogólnie uważane za najlepszy czas na malowanie natryskowe elewacji domu, nie zawsze tak jest. Jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie sezon letni jest gorący i wilgotny, to może być lepiej opóźnić projekt do późnej wiosny lub wczesnej jesieni. Z drugiej strony, jeśli mieszkasz w regionie, który doświadcza częstych huraganów, to może warto rozważyć malowanie fasady domu wcześniej w roku. Im gorętsze dostaje, tym bardziej prawdopodobne, że farba będzie pękać i wyschnie natychmiast.

W dodatku, należy unikać malowania na bardzo gorące dni. Należy również zwracać uwagę na poziom wilgotności, ponieważ farba schnie najszybciej w suchych warunkach. Ogólnie rzecz biorąc, wczesna jesień i późne lato to najlepsze czasy do malowania natryskowego elewacji domu, ale można również skorzystać z pory deszczowej. Upewnij się, że powierzchnia jest sucha przed rozpoczęciem malowania, a będziesz miał znacznie łatwiejszy czas malowania jesienią.

Wybór odpowiedniej farby na zewnątrz domu może być podstępny. Będziesz musiał rozważyć średnie opady deszczu, a jeśli prognoza wygląda ponuro, możesz chcieć poczekać, aż pogoda stanie się wyraźniejsza i spokojniejsza. W ten sposób można zapewnić trwałość farby. Efekt końcowy sprawi, że poczujesz się dumny ze swojej ciężkiej pracy. Będziesz także cieszyć się atmosferą, która pochodzi z świeżo pomalowanego domu.

Najlepszy czas na malowanie natryskowe fasady domu jest wtedy, gdy temperatury są konsekwentnie ciepłe. Idealnie, temperatury będą 50 stopni lub wyższe. Letnie miesiące mogą być gorące i suche, ale wiosna jest notorycznie nieprzewidywalna. I nawet wtedy, temperatury w nocy może spaść do poziomu zamrażania. Nawet gdy temperatura jest komfortowa, malowanie na zewnątrz naraża dom na ryzyko wilgoci i pogorszenia aplikacji farby. Tak więc, jeśli musisz wybrać między malowaniem zewnętrznej części domu wiosną i latem, wybierz czas, kiedy temperatura będzie cieplejsza niż w tych miesiącach.

Koszt wynajęcia malarza

Koszt wynajęcia malarza do malowania natryskowego elewacji domu zależy od kilku czynników. Na przykład, koszt może być wyższy, jeśli potrzebujesz naprawy suchej zabudowy zrobić lub teksturowane ściany malowane. W zależności od wielkości projektu, może to zająć więcej niż jeden dzień, aby zakończyć projekt. Dodatkowo, trzeba będzie zapłacić za wynajem sprzętu do malowania. I pamiętaj, że wynajęcie profesjonalnego malarza jest najlepsze dla dużych jobs.

Przed zatrudnieniem malarza, to dobry pomysł, aby uzyskać trzy szacunki dla swojego projektu. Te szacunki pozwolą Ci porównać ceny różnych malarzy i ich zakres prac. Upewnij się, że żądasz referencji i jazdy przez domy malowane przez malarza przed podjęciem decyzji o ostatecznym wyborze. Zapytaj o zdjęcia poprzednich projektów, które zostały zakończone. Sprawdź miasta rozporządzenia przed zatrudnieniem malarza. Niektóre kolory są zabronione w niektórych miastach.

Koszt wynajęcia malarza do malowania natryskowego fasady domu będzie zależał od wielkości domu i jego złożoności. Im bardziej złożony projekt, tym więcej pracy i umiejętności jest wymagane. Painters Inc da Ci bardziej dokładne oszacowanie kosztów poprzez analizę domu. Będą one ocenić całą powierzchnię i opłata odpowiednio. Możesz oczekiwać, aby zapłacić między $ 3.00 i $ 5.00 za stopę kwadratową dla domu jednopiętrowego, $ 4,500 dla domu dwupiętrowego, i do $ 8,500 dla domu trzypiętrowego.

Koszt malowania domu jednopiętrowego może wahać się od $ 2,250 do $ 5,800. Malowanie domu dwupiętrowego będzie kosztować około 8 000 do 10 000 dolarów. Jednakże, jeśli planujesz malować elewację domu siebie, można zaoszczędzić aż 100 dolarów poprzez wykonanie projektu samodzielnie. Koszty farby różnią się w zależności od liczby warstw i materiałów użytych na domu. Na przykład, malowanie powierzchni ceglanych może kosztować więcej niż malowanie powierzchni drewnianych.

Wybór odpowiedniego wykonawcy do pracy jest istotne. Wykonawca malowania będzie nosić ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i odszkodowań pracowników. Będą one korzystać z wyspecjalizowanych narzędzi i sprzętu, aby zakończyć pracę. Ponadto, wykonawca farby będzie źródłem materiałów potrzebnych do pracy i pracy z zespołem, aby zakończyć projekt. Malowanie wykonawcy będzie kosztować około $ 2 do $ 6 za stopę kwadratową. Komercyjne malarzy będzie opłata 60 dolarów do 100 dolarów za godzinę. Ogólnie rzecz biorąc, jeden galon farby zewnętrznej pokryje około 350 stóp kwadratowych. Dwie warstwy wymagałyby siedem galonów farby.

Podobne tematy