Przed rozpoczęciem malowania należy sprawdzić, czy na całej powierzchni nie ma pęknięć lub innych problemów. Podczas gdy nowsze domy mogą wymagać mniejszego przygotowania ścian, te starsze mogą tego wymagać. Powinieneś zaplanować wykluczenie swoich zwierząt domowych i dzieci przed rozpoczęciem. Farba dostanie wszędzie, więc upewnij się, aby utrzymać je z obszaru. Należy również sprawdzić obszar, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby zakończyć projekt. Farba może być niechlujna, więc podejmij dodatkowe środki ostrożności poprzez dokładne przygotowanie obszaru.

Mauro Henrique i Rebecca Brown malują zewnętrzną część domu jednorodzinnego

Mauro Henrique, profesjonalny wykonawca farb, i Rebecca Brown, samouk malarz domowy, zajmują się projektem malowania na Ask This Old House. W tym odcinku Henrique pomaga Brownowi nauczyć się sztuczek rzemieślniczych i pokazuje, jak pomalować jadalnię. The two discuss the various methods for painting, including how to mask window glass and avoid getting paint on the glass.

Using the grid method

The first step to painting a wall using the grid method is to create a reference drawing. Następnie podziel szkic na kwadraty, każdy proporcjonalny do wielkości ściany. Następnie trzeba będzie powielić kwadraty z rysunku odniesienia. Po zakończeniu wszystkich kwadratów, można wymazać linie z obrazu. Następnie możesz dodać kolor do każdego kwadratu.

Prostym sposobem na zastosowanie metody siatki jest wydrukowanie arkusza papieru A4 i zmierzenie szerokości i długości każdej ściany. Następnie narysuj linie siatki zgodnie z wielkością ściany. Na przykład, jeśli malujesz ścianę trzyrzędową, trzy kolumny na twoim arkuszu będą oddalone od siebie o jeden metr. Upewnij się, że umieścisz wiersze/kolumny równomiernie nad swoim dziełem sztuki.

Używanie farb lateksowych

Używanie farb lateksowych w oddzielnym domu jednorodzinnym jest stosunkowo łatwe, ale możesz potrzebować pewnych wskazówek. Należy zacząć od przygotowania powierzchni, którą zamierzasz pomalować. Użycie czystej szmaty i wody to podstawowe narzędzia, których potrzebujesz. Będziesz także potrzebował rozcieńczalnika do farb, takich jak spirytus mineralny lub rozcieńczalnik do farb zalecany przez producenta. Mineralny spirytus jest często używany w pomieszczeniach ze względu na niższe opary, które emituje.

Powinieneś również użyć wysokiej jakości zewnętrznego 100-procentowego akrylowego podkładu lateksowego domu. Podkład będzie wiązać się z powierzchnią i istniejącą farbą, co pozwoli Ci zastosować warstwę wierzchnią łatwo i skutecznie. Starsze domy będą wymagały podkładu na bazie oleju, ale wysokiej jakości akrylowy lateksowy podkład zewnętrzny będzie łączył się z drewnem prawie tak dobrze. Dobry podkład jest niezbędny, aby zapobiec pleśni i plam. Powinieneś również użyć rozpylacza do nakładania farby.

Używanie wirtualnych tablic pin

Jeśli planujesz pomalować ściany swojego domu jednorodzinnego, wirtualna tablica pin pomoże Ci zwizualizować, jak będzie wyglądał Twój gotowy projekt. Możesz również dodać zdjęcia swoich obecnych ścian dla odniesienia. To pomoże Ci zdecydować, jakie kolory użyć i jak chcesz, aby ściany wyglądać przed rozpoczęciem malowania. Oto kilka przydatnych wskazówek do naśladowania podczas tworzenia wirtualnej tablicy pin. Wystarczy wykonać poniższe kroki i wkrótce będziesz miał wygląd, który chcesz!

Podobne tematy