Anhydryt jest minerałem o doskonałej zdolności przylegania i właściwościach samopoziomujących. Cechuje go również doskonała wytrzymałość mechaniczna i stabilność wymiarowa. Jego doskonała przewodność cieplna sprawia, że jest to idealny wybór dla budynków energooszczędnych. Jastrychy anhydrytowe mogą być pompowane na miejscu lub wylewane na miejscu, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na robociźnie. Ponadto są one przyjazne dla środowiska.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z przyjaznyremont.pl

Anhydryt jest minerałem

Anhydryt jest naturalnym, twardym i pięknym minerałem, który można znaleźć w wielu różnych formach. Zwykle występuje z kalcytem, halitem lub gipsem w żyłach magmowych. Anhydryt został po raz pierwszy odkryty przez Abrahama Gottloba Wernera w kopalni soli Hall niedaleko Innsbrucka w Austrii i jest nazywany anhydrytem od nazwiska odkrywcy. Jego nazwę nosi również półprzezroczysta, jasnoniebiesko-szara odmiana, która pochodzi z Peru.

Jest spoiwem

Anhydryt jest naturalnym spoiwem, które zapewnia trwałe pokrycie podłogi. Posiada doskonałe właściwości samopoziomujące i jest bardzo szybki w aplikacji. To spoiwo jest również bardzo mocne i wyjątkowo dobrze przewodzi ciepło. Jest opłacalną i przyjazną dla środowiska alternatywą dla jastrychów cementowych. Ze względu na swoje unikalne właściwości jest szczególnie skuteczny w zastosowaniu w systemach ogrzewania podłogowego. W tym artykule przedstawimy przegląd tego, jak działa jastrych anhydrytowy i jak wybrać odpowiedni produkt do swojego projektu.

Ma dobrą zdolność przyczepności

Anhydryt jest powszechnym materiałem, który jest powszechnie stosowany do wylewek w zastosowaniach podłogowych. W zależności od rodzaju jastrychu może być samopoziomujący lub półsuchy. Do zalet anhydrytu należy zaliczyć niski skurcz i niewielkie zapotrzebowanie na fugi frakcyjne. Nie są one jednak tak trwałe jak ich cementowe odpowiedniki. Wylewki samopoziomujące mogą powodować bleeding, który tworzy słabą powierzchnię.

Jest ekologiczny

Jeśli chodzi o względy środowiskowe, posadzka anhydrytowa jest jedną z najbardziej ekologicznych dostępnych opcji. Jest wykonana z produktu ubocznego produkcji przemysłowej, która nie wymaga wysokich wymagań energetycznych i wydobywania naturalnego anhydrytu. Ponadto, produkt ten zapewnia maksymalny komfort w stosunkowo niskim koszcie. Pomimo niskich kosztów, jest to świetny wybór na podłogę w domu lub biurze.

Jest to produkt naturalny

Anhydryt jest rodzajem wapienia. W kontakcie z wodami gruntowymi lub wilgotnymi warunkami zmienia się w gips. Ten naturalny produkt jest wykorzystywany w materiałach budowlanych, a także do oczyszczania gleby. W tym artykule poznamy zalety posadzki anhydrytowej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Podłoga anhydrytowa to doskonały wybór dla wielu typów domów. Oto jak działa:

Zastosowany jest w zaprawach samopoziomujących

Zaprawy samopoziomujące to cementy zawierające specjalne dodatki. Ten rodzaj cementu przeznaczony jest do wyrównywania nierównych powierzchni i korygowania wad warstwy wyjściowej. Zaprawy samopoziomujące stają się coraz bardziej ekologiczne. Niektóre zaprawy samopoziomujące są produkowane całkowicie bez anhydrytu. Materiały te są powszechnie używane do różnych zastosowań. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaprawach samopoziomujących.

Służy do ogrzewania podłogowego

Wylewki anhydrytowe to popularny rodzaj wylewki na ogrzewanie podłogowe. Są łatwe w układaniu i stosunkowo tanie w porównaniu do tradycyjnych wylewek. Są samopoziomujące, mają niski poziom skurczu. Wylewki anhydrytowe można układać na głębokości do 25 mm, ale nie nadają się one do pomieszczeń mokrych lub podłóg zewnętrznych.

Podobne tematy