Firma Tioman Group specjalizuje się w projektowaniu i produkowaniu oznakowania drogowego na rynek Polski. Wśród bogatej oferty firmy można znaleźć znaki pionowe, znaki aktywne i znaki zmiennej treści. Firma Tioman oferuje produkty odznaczające się najwyższą jakości i realizuje również niestandardowe zamówienia w obrębie prowadzonej działalności. A jakie znaki i tablice drogowe można zamówić u tego producenta?

Znaki pionowe

Jednym z podstawowych produktów oferowanych przez firmę Tioman są pionowe znaki drogowe, które mają za zadanie informować, nawigować i ostrzegać kierowcę poruszającego się po polskich drogach. Proponowane znaki charakteryzują się doskonałą widocznością i mogą zostać oklejone folią I, II lub III generacji. Obecnie można składać zamówienia na takie produkty jak:

  • znaki drogowe ostrzegawcze
  • znaki drogowe zakazu
  • znaki drogowe nakazu
  • znaki drogowe informacyjne
  • znaki drogowe uzupełniające
  • tabliczki do znaków drogowych
  • pozostałe znaki

Znaki pionowe mogą być zrobione ze stali lub aluminium w zależności od preferencji klienta. Produkty firmy Tioman cechuje wysoka jakość wykonania i ponadprzeciętna trwałość, dzięki czemu znaki pionowe są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i doskonale sprawdzą się w każdym miejscu niezależnie od stopnia jego nasłonecznienia. Poza tym firma Tioman oferuje również praktyczne folie odblaskowe o zróżnicowanych parametrach wykonane z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.

Znaki aktywne

Znaki aktywne to oznakowanie drogowe wzbogacone o oświetlenie LED, które ma za zadanie zwiększyć widoczność komunikatu, poprawiając tym samym bezpieczeństwo pieszych lub kierowców. Takie oznakowanie świetnie się sprawdzi, gdy w danym miejscu nagle zostanie zmieniona organizacja ruchu lub w miejscach, gdzie piesi są wyjątkowo słabo widoczni. Dobrym rozwiązaniem, które korzystnie wpłynie na zachowanie kierowców na drodze, jest również specjalny radar wyświetlający prędkość, z jaką porusza się nadjeżdżający pojazd. Radary firmy Tioman łączą się z urządzeniem mobilnym za pomocą bluetooth, a dedykowana aplikacja umożliwia wygodne zapisanie i analizowanie zebranych w ten sposób danych. Znaki aktywne oferowane przez firmę Tioman wykorzystują zasilanie solarne, wiatrowe, hybrydowe, sieciowe lub buforowe. 

Zobacz też: bariery U11a

Znaki zmiennej treści 

Znaki zmiennej treści to specjalnie zaprojektowane tablice, na których są wyświetlane różne istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa drogowego komunikaty. Oznakowanie zmiennej treści jest powszechnie wykorzystywane na drogach szybkiego ruchu lub podczas remontu i przebudowy dróg. Firma Tioman zajmuje się produkcją znaków mobilnych LED MVMS, znaków pryzmatycznych PVMS i znaków VMS. Znak mobilny LED MVMS jest zbudowany z przyczepki, na której znajduje się matryca LED wyświetlająca komunikaty w języku polskim za pomocą specjalnej aplikacji. Znaki pryzmatyczne PVMS bazują na mechanizmie obrotu i mogą pokazać maksymalnie 3 komunikaty, a przy tym są wysoce bezawaryjne. Natomiast znaki VMS charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i wyświetlają bardzo dużą ilość komunikatów przy pomocy uniwersalnej aplikacji.

Wybierając produkty Tioman, klienci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i miłą obsługę. Wszystkie zlecenia są realizowane w dogodnych terminach i z zachowaniem najwyższych standardów, a w ramach zamówienia można również liczyć na fachowy montaż i przeszkolenie z obsługi poszczególnych systemów. Podobne tematy