Zakup lub posiadanie starego domu, który wymaga generalnego remontu to bardzo drogie przedsięwzięcie, ale trzeba przyznać, że tego typu nieruchomości mają nietypowy klimat. Niewątpliwie przeprowadzenie remontu sprawi, że wnętrze będzie wyglądać zupełnie inaczej, a cała konstrukcja okaże się bezpieczniejsza dla domowników i gości. Ile kosztuje kapitalny remont starego domu? Skąd pozyskać fundusze na tę inwestycję? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć poniżej!

Nowy, czy stary dom, czyli która opcja jest dla nas korzystniejsza?

Niezależnie od tego, czy dana osoba mieszka w starym domu, czy przymierza się do jego kupna, powinna zdawać sobie sprawę, że jego posiadanie i przygotowanie do kapitalnego remontu ma swoje wady zalety. Warto zacząć od wskazania mocnych stron. Przede wszystkim konstrukcja jest mocna, stabilna i porządnie wykonana, a każdy wie, że jest ona podstawą nieruchomości. W porównaniu do stawiania nowego budynku często jest to duża tańsza opcja i nie zawsze konieczna jest wyprowadzka na czas przeprowadzania prac. Zresztą nie trzeba też załatwiać wielu formalności, a generalny remont prawie na pewno będzie trwał krócej niż budowa od podstaw. Skoro stary dom już stoi, właściciel nie musi zatrudniać specjalistów od zagospodarowania przestrzennego, ponieważ ma już gotową bryłę i nierzadko nie ma potrzeby podłączania mediów, a jedynie wystarczy podłączyć budynek do kanalizy. Jednak nie zawsze remont starego domu jest opłacalny. Zbyt duże koszty i długotrwałe prace, nowe instalacje, brak harmonogramu określającego kolejno wykonywane czynności to czynniki, które sprawiają, że wiele osób się zastanawia, czy renowacja budynku ma jakikolwiek sens. Niekiedy pojawia się też problem z dokumentacją lub rozkładem pomieszczeń, które nie spełniają naszych oczekiwań. Dlatego w pierwszej kolejności warto zatrudnić fachowca umiejącego wstępnie ocenić, jaki będzie prognozowany koszt remontu starego domu. Na jego wysokość wpływ będą miały nie tylko zaniedbania, ale też robocizna i materiały budowlane. Przy 100 metrach kwadratowych trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 170000 zł.

Jak pokryć koszty remonty starego domu?

Kiedy decyzja o remoncie starego domu zapadnie, często pojawia się pytanie, skąd wziąć środki na pokrycie tego przedsięwzięcia. Największy problem mają osoby, które na jego zakup zaciągnęły kredyt w banku i nie raczej szanse na to, że dostaną kolejny, jest znikoma. Na szczęście są jeszcze inne formy wsparcia finansowego. Chodzi oczywiście o chwilówki. Mimo że na początku nie cieszyły się dobrą oceną, to z czasem coraz więcej osób zaczęło przekonywać się do takiego rozwiązania jako alternatywy dla kredytu bankowego. Jest to bardzo korzystne. Szczególnie, gdy pożyczkobiorcy się spieszy i potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki. W większości firm rozpatrzenie wniosku i wypłata środków następuje jeszcze tego samego dnia bez załatwiania zbędnych formalności i to z fotela we własnym domu. Jedną z takich ofert jest kredyt na raty w Saverium. Pożyczkobiorca otrzymuje gwarancję wysokiej przyznawalności, a wypełnienie wniosku jest intuicyjne i bardzo proste. Firma nie wymaga okazywania zaświadczeń od pracodawcy o wysokości wynagrodzenia i weryfikuje swojego klienta w ekspresowym tempie. Raty są dogodne i nieuciążliwe dla portfela, dzięki czemu remont starego domu może przebiegać bez większych komplikacji finansowych.

Sprawdź, jak wziąć kredyt gotówkowy krok po kroku i ciesz się uzyskaną pomocą finansową, którą możesz przeznaczyć między innymi na remont starego domu.Podobne tematy