Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów taśm dylatacyjnych. Które z nich powinieneś wybrać? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. W tym artykule dowiesz się o Sikaflex, Latham Loc-Strip i Neoprene-X-Pansion Loc Strip. Wszystkie te produkty zapewniają doskonałą wydajność. Jednak nie wszystkie rodzaje są stworzone tak samo. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy wybrać typ, który jest przeznaczony do oporu ruchu pieszego i ma dobrą odporność na warunki atmosferyczne.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z przemyslowebudownictwo.pl

Sikaflex

Paski dylatacyjne Sikaflex do łączenia paneli i płytek są przeznaczone do nakładania na krawędzie paneli. Dostępne są w dwóch rozmiarach. Duża tuba mieści 29 uncji płynnych Sikaflexu. Mniejsza tuba zawiera 10 jednostek płynu. Do wykonania większych dylatacji potrzebne są dwie tuby Sikaflexu. Użyj drucianego wieszaka, aby przebić koniec tubki i włożyć ją do pistoletu do uszczelniania.

Paski dylatacyjne Sikaflex nadają się do spoin zewnętrznych i są kompatybilne z czarnym, bezprądowym procesem klejenia Sika. System Booster firmy Sika sprawia, że proces klejenia jest jeszcze szybszy. Ten wysokiej jakości klej ma doskonałe właściwości przetwórcze. Sikaflex(r)-261 to kolejny wybór do łączenia płyt z płytkami. Listwy dylatacyjne Sikaflex do łączenia paneli z płytkami są dostępne w różnych rozmiarach, aby dostosować się do różnych zastosowań.

Latham Loc-Strip

Gdy masz powierzchnię pokrytą płytkami, ważne jest, aby prawidłowo zainstalować dylatacje. Te złącza muszą być włożone w podwójną warstwę powierzchni kaflowych, aby zapobiec ich przesunięciu. Listwy dylatacyjne Latham Loc Strip składają się z kompresyjnego polietylenu o zamkniętej strukturze komórkowej i poliuretanu, które są odporne na ściskanie i rozszerzają się wraz z temperaturą. Pomagają również zmniejszyć absorpcję wilgoci w powierzchniach wyłożonych płytkami.

Lok-Strip listwy dylatacyjne są bardzo trwałe i odporne na działanie środków chemicznych. Substancja chemiczna „kwas muriatyczny”, która jest często stosowana do usuwania pozostałości cementu z wykończeń kamiennych, jest równie niszcząca dla krawędzi Loc Strip z cynku i mosiądzu, jak i dla stalowej siatki zbrojeniowej. Dlatego też wybór odpowiedniej taśmy dylatacyjnej do danego zastosowania ma zasadnicze znaczenie. Asortyment listew dylatacyjnych Latham Loc-Strip do łączenia paneli z płytkami obejmuje dużą różnorodność produktów, aby sprostać Państwa potrzebom.

Standardowe listwy dylatacyjne Latham Loc-Strip do podłóg twardych absorbują 16% lub 20% swojej nieodkształconej szerokości. W przypadku instalacji na szczycie normalnych połączeń muszą one penetrować wykończenie płytek i masę podkładową. Po zamontowaniu, wstępnie uformowane listwy dylatacyjne dopasowują się do łącznej głębokości wykładziny podłogowej i podłoża. Przeciwdziałają one naprężeniom powodującym utratę przyczepności i wybrzuszenia.

Sikaflex Neoprene-X-Pansion Loc Strip

Sikaflex Neoprene-X Pansion Loc Strip do łączenia paneli z płytkami jest innowacyjnym, szybkim i trwałym rozwiązaniem łączącym, które kontroluje rozszerzanie i kurczenie się paneli, minimalizując jednocześnie erozję krawędzi i pęknięcia. System zastępuje tradycyjne złącza konstrukcyjne zalewane płynem, które były trudne do uzyskania efektu i trudne do wykonania na budowie. Jest idealny do stosowania zarówno na ozdobnych, jak i architektonicznych nawierzchniach twardych.

Nadaje się do bruku wewnętrznego o przęsłach 4,5 m x 4,5 m. W przypadku bruku zewnętrznego Paski Loc nakłada się w siatce 3m x 3m. Przęsła do układania lastryko i żwiru mają z reguły wymiary 7,5 m x 3,75 m. W obu przypadkach stosuje się paski neoprenowe o szerokości 6 mm.

Latham Neoprene-X-Pansion Loc Strip

System Neoprene-X-Panson Loc Strip jest standardem branżowym dla złączy kontrolnych podłóg. Jego unikalny proces tworzy bezpieczne połączenie pomiędzy wkładką neoprenową a metalowymi płytami bocznymi. Opatentowany Neoprene-X-Pansion-Loc Strip jest trwałym, opłacalnym sposobem łączenia paneli i płytek.

Latham Neoprene-X Pansion Loc Strip jest dostępny w trzech głębokościach – 31mm, 40mm i 50mm. Posiada sześcio- i dwunastomilimetrowe neoprenowe powierzchnie użytkowe nadające się do ruchu. Produkt ten nadaje się do stosowania przy podłogach z płytek lub lastryko. Może być montowany za pomocą kotew drucianych. Neoprene-X-Pansion Loc Strip jest łatwy w użyciu i odporny na akty wandalizmu.

W przeciwieństwie do większości mocowanych na kleju kompensatorów, Latham Loc Strip Expansion Joints mogą wytrzymać duże ruchy. Ułatwiają to sztywne płytkie pętle wybite w metalowych ścianach bocznych w odstępach 175 mm. Zaleca się instalowanie listew zarówno w obszarach wewnętrznych jak i zewnętrznych. W obszarach zewnętrznych należy stosować szersze listwy lub zmniejszyć długość elementu podłogowego. Listwa występuje w różnych kombinacjach kolorystycznych wkładek neoprenowych, z różnymi opcjami metalowych ścianek bocznych.

Podobne tematy